Laboratoriniai tyrimai
VšĮ Karoliniškių poliklinikos Klinikinė laboratorija
Klinikinę laboratorija rasite adresu:
Karoliniškių poliklinikoje (Loretos Asanavičiūtės 27A)
Lazdynų sveikatos priežiūros centre (Erfurto g. 15)
Pilaitės sveikatos priežiūros centre (Karaliaučiaus g. 11)
Kilus klausimams, dėl laboratorijos darbo, prašome kreiptis į:
Klinikinės laboratorijos vedėją Gintarę Sragauskienę el. paštu [email protected];
Vyr. medicinos biologę Astą Dulinskienę el. paštu [email protected];
Laboratorijoje dirba kvalifikuotas personalas, kuris nuolat atnaujina žinias ir tobulina kvalifikaciją įvairiuose moksliniuose renginiuose ir mokymuose. Esame atidūs, atviri ir novatoriški, ypatingą dėmesį teikiame kokybiškoms laboratorinės diagnostikos paslaugoms, pacientams, jų komfortui. VšĮ Karoliniškių poliklinikos klinikinė laboratorija suteikia galimybę pacientams vienoje vietoje atlikti platų spektrą tyrimų. Per metus atliekama daugiau nei 500 000 laboratorinių tyrimų.
VšĮ Karoliniškių poliklinikos klinikinėje laboratorijoje taikomos pažangiausios laboratorinių tyrimų technologijos, kurios padeda tiksliai įspėti apie dar tik artėjančią grėsmę sveikatai. Susirgus, skubūs tyrimai (bendras kraujo tyrimas, CRB, šlapimo tyrimas) atliekami per vieną valandą nuo apsilankymo laboratorijoje. Laboratorinių tyrimų atsakymus pacientai gali matyti prisijungę prie savo E.paciento portalo.
VšĮ Karoliniškių poliklinikos klinikinė laboratorija suteikia galimybę pacientams vienoje vietoje atlikti platų spektrą tyrimų:
Hematologiniai tyrimai atliekami iš veninio ar kapiliarinio kraujo. Bendro kraujo tyrimas yra dažniausias ir labai informatyvus, nes iš jo galima sužinoti apie daugelį organizme tik prasidedančių bei jau atsiradusių susirgimų. Hematologiniai tyrimai reikalingi ne tik ligų diagnostikai, bet ir profilaktikai.
Bendraklinikiniams tyrimams priskiriami šlapimo, išmatų, nosies sekreto, seilių, makšties išskyrų, prostatos sekreto ir kiti tyrimai. Tai vieni svarbiausių tyrimų, dažniausiai skiriami pirmieji.Jų rezultatai tampa pagrindu tolesniems tyrimams.
Biocheminiai tyrimai – tai įvairūs kraujo ir šlapimo tyrimai. Ypač svarbūs cukrinio diabeto diagnostikos ir kontrolės, širdies ir kraujagyslių sistemos ligų, mažakraujystės diagnostikos tyrimai. Šie tyrimai padeda įvertinti bendrą sveikatos būklę, specifinius organų pakitimus ar diagnozuoti ligas.
Imunofermentiniai tyrimai skirti vėžio žymenims, skydliaukės, lytiniams, kasos, antinksčių hormonams nustatyti. Taip pat tiriama vitaminų D, B12 koncentracija, įvairių virusinių ligų antikūnai.
Infekcinių žymenų tyrimais aptinkami virusai ir bakterijos žmogaus organizme (A, B, C tipo hepatito, ŽIV, citomegalo, raudoniukės, pūslelinės, vėjaraupių, lytiniu būdu perduodamų ligų, erkių platinami ir kiti virusai bei bakterijos).
Alergenų tyrimai padeda nustatyti, ar žmogus alergiškas tam tikroms medžiagoms. Tyrimo metu kraujyje nustatomasantikūnų kiekis prieš tam tikrą alergeną. Padidėjęs antikūnų kiekis rodo alergiją vienai ar kitai medžiagai.
Mikrobiologiniai tyrimai atliekami paimant pasėlį (nedidelį kiekį šlapimo, išmatų, seilių, skreplių, gleivių, audinio ar kt. medžiagos), iš kurio specialiomis sąlygomis tam tikroje terpėje auginamas ligos sukėlėjas (bakterija, grybelis ar kt.). Nustačius sukėlėjo prigimtį ir įvertinus jo jautrumą antibiotikams, skiriamas reikiamas gydymas.
Molekuliniai tyrimai reikalingi ligų diagnostikai, gydymui parinkti bei jo efektyvumui sekti. Tai tikslūs ir greiti tyrimai, papildantys mikrobiologinius tyrimus. Molekuliniai infekcinių ligų (virusinių hepatitų, ŽIV, žmogaus papilomos viruso, lytiškai plintančių infekcijų, tuberkuliozės ir kt.) tyrimai padeda tiksliau išsiaiškinti diagnozę, prognozuoti ligos eigą ir numatyti gydymo vienais ar kitais vaistais efektyvumą.
Citologiniai tyrimai – tai ląstelių tyrimai mikroskopu. Citologiniams tyrimams paimami įvairūs tepinėliai (iš gimdos kaklelio, makšties ir t. t.), nuograndos, skystos terpės mėginiai, kurie padeda įvertinti ir diagnozuoti gimdos kaklelio, šlapimo pūslės, skydliaukės piktybinių navikų ir kitų susirgimų riziką.
Histologiniai tyrimai – tai žmogaus audinių struktūros pokyčių tyrimai mikroskopu. Jie ypač aktualūs onkologinių ligų diagnostikai. Tyrimui audinio gabalėlis paprastai imamas biopsijos būdu iš to organo ar vietos, kur matomi pakitimai. Pagal ląstelių pokyčius nustatoma liga, jos tipas, aktyvumas, laipsnis.