Korupcijos prevencija

VšĮ Karoliniškių poliklinika, būdama socialiai atsakinga gydymo įstaiga, palaiko LR sveikatos apsaugos ministerijos iniciatyvą korupcijos prevencijos sveikatos sistemos srityje ir pasisako prieš neteisėtus mokėjimus medicinos darbuotojams. VšĮ Karoliniškių poliklinikoje ypatingas dėmesys skiriamas ne tik pacientų gydymo kokybei, profesiniams medikų poreikiams, bet ir korupcijos prevencijai. Primename, jog teisinę atsakomybę užtraukia ne tik neteisėto atlygio (piniginio, daiktinio ir kt.) paėmimas, tačiau ir jo davimas.

Raginame neoficialiais mokėjimais nežeminti nei savo, nei medicinos darbuotojų orumo, o susidūrus su korupcijos faktais informuoti VšĮ Karoliniškių poliklinikos korupcijos prevencijos komisiją (el. p. pranesk@karpol.lt, tel. (8 5) 205 5924).

Atkreipiame Jūsų dėmesį, kad geriausia padėka gydytojui – paciento šypsena.

Kur kreiptis susidūrus su korupcija?

VšĮ Karoliniškių poliklinika siekia, kad teikiant asmens sveikatos priežiūros paslaugas nebūtų korupcijos apraiškų, todėl raginame susidūrus su korupcija kreiptis į:

 • LR specialiųjų tyrimų tarnybą (STT): visą parą veikiančiu „karštosios linijos“ telefonu Vilniuje (8 5) 266 3333, elektroniniu paštu pranesk@stt.lt, faksu (8 5) 266 3307 arba paliekant pranešimą STT interneto svetainėje https://www.stt.lt/lt/praneskite-apie-korupcija/palikite-pranesima-cia/.
 • LR Sveikatos apsaugos ministeriją nemokamo informavimo telefonu 8 800 66 004. Detaliau: http://www.sam.lt/go.php/lit/Antikorupcine-SAM-linija-nemokamas-telefonas-8-800-66-004-2013-04-30.
 • VšĮ Karoliniškių poliklinikos korupcijos prevencijos komisiją telefonu (8 5) 205 5924, elektroniniu paštu pranesk@karpol.lt, raštu ar kreipdamiesi į korupcijos prevencijos komisijos pirmininkę (205 kab.).

Kreiptis reiktų tuo atveju, jei manote turį žinių arba pagrįstų įtarimų apie VšĮ Karoliniškių poliklinikos darbuotojo padarytas, daromas ar ketinamas daryti korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Pastebime, kad teisė tirti korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas suteikta tik Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybai (STT), todėl visi kreipimaisi norminių teises aktų nustatyta tvarka bus perduodami jai.
Atkreipiame dėmesį, kad norminiais teisės aktais baudžiamoji atsakomybė numatyta ir už šmeižtą bei melagingą kito asmens kaltinimą nusikaltimo padarymu (Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 154 str., 236 str.)

Korupcijos prevencijos komisija

VšĮ Karoliniškių poliklinikos darbuotojai, atsakingi už korupcijos prevenciją:

 1. Teisininkė Rūta Sinkevičienė (Korupcijos prevencijos komisijos pirmininkė)
  Tel. (8 5) 205 5924, el. p. ruta.sinkeviciene@karpol.lt
 2. Radiologijos skyriaus vedėja Vida Uzelienė
  Tel. (8 5) 205 5041, el. p. vida.uzeliene@karpol.lt
 3. Visuomenės sveikatos specialistė Toma Martinkutė
  Tel. (8 5) 205 3783, el. p. toma.martinkute@karpol.lt
 4. Pilaitės šeimos medicinos skyriaus vyresnioji slaugytoja Beata Dautarienė
  Tel. (8 5) 230 7424, el. p. beata.dautariene@karpol.lt
 5. Šeimos gydytoja Marija Skorb
  Tel. (8 5) 205 5883, el. p. marija.skorb@karpol.lt

Praneškite apie korupciją